dva dana pijem rivotrl 1/4+1/4+1/2 i seroxat 0+0+1,stalno sam pospana ,troma smusena i bez snage .Da li su to prolazni simptomi.

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Verovatno se radi o takozvanim nezeljenim sedativnim efektima. Ako su i suvise jaki da vas toliko remete da niste u stanju da normalno funkcionisete, porazgovarajte sa lekarom o eventualnom smanjenju doze. Ako su ovi simptomi blagi i ne smetaju vam mnogo, onda ce verovatno za par dana da prodju i nije potrebno smanjivati dozu. Lek treba smanjivati i povecavati samo u dogovoru sa lekarom, s obzirom na to da postoje tacno odredjeni nacini sta se smanjuje i u kojoj dozi. Ako vam smeta spavanju, Seroxat mozete da uzimate u jutarnjoj dozi. Ocekujte da ce vam lekar cim buete bolje smanjivati Rivotril, s obzirom na to da ovaj lek nije za dugu upotrebu jer moze da izazove zavisnost ako se pije mesecima i u velikoj dozi.