Postovana Dr.Olivera Žikić imam 27.godina,dva puta sam padao u psihozu od tada sam stalno na lekovima,trenutna diagnoza mi je opsesija,tacnije opsednut sam brojkama koje stalno sabiram,mnozim i tome nikada kraja.Interesuje me kako se leci opsesija.

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Sve zavisi da li se radi o nepsihoticnim opsesijama ili se radi samo o jednom simptomu u okviru psihoze. Ukoliko se radi o pravom opsesivno kompulzivnom poremecaju, dominantno se leci antidepresivima koji deluju na serotonergicki neurotransmiterski sistem. Ako se radi o psihozi, onda se dominantno leci psihoza lekovima iz grupe neuroleptika, uz eventualnu kombinaciju sa predhodno navedenim antidepresivima.