postovana doktorice neznam da li je ovo pitanje za vasu oblast. isao sam ranije kod psihoterapeuta pa mi je mnogo pomoglo i mislim da mozete i vi da mi pomognete imam puno problema u zivotu ali cu vam nakratko objasniti na koje vi mozete da me posavetujete .ima 4 meseca da sam ostao seksualni invalid da nemogu vise nikad imati seksualni odnos i mnogo sam zabrinut ne zbog toga nego sto ne mogu nikad imati biolosku decu mnogo razmisljam za buducnost mislim kako cu ostati neozenjen kako ce da mi bude kad ostarim kako cu ziveti sam zaista i nece da se uda nijedna za mene jer nemogu snjom imati biolosku decu sad mi je palo na pamet da usvojim neko dete bez roditelja da zivim sa detetom ali mi je mnogo nezgodno obavestiti roditeljima da hocu da usvojim dete neznam poslje kako ce da reaguju na mene recite mi kako da priviknem roditelje da se sporazumemo da pristanu da usvojim dete recite mi da li ceda bude neki preokret ako zivim sa detetom mislim da cu biti jedini slucaj koji je !
    usvojio dete recite mi sta znaci biti staratelj nad usvojenim detetom hvala vam unapred

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Imam utisak da niste iscrpli sva moguca druga resenja vaseg problema, mada i ovo vase resenje nije lose. Jedino nisam sigurna da mozete da usvojite dete, mislim da mozete jedino da im budete staratelj. Medjtuim, mozda bi trebali da razmislite i o tome da li sebe mozete da vidite u partnerskom odnosu ili braku sa zenom koja vec ima dece i kojoj nije dalje do radjanja. Postoje i zene koje nisu u mogucnosti da radjaju, tako da verujem da im vas problem ne bi smetao. Postoje i zene koje ne zele decu ili kojima jednostavno to nije toliko vazno. Ono sto zelim da kazem, da postoje zene kojima nije problem to sto niste u mogucnosti da imate decu sa njima. Isto vazi i za intimne odnose. Prema tome, shvatam vas problem, ali nisam sigurna da je tako neresiv kako ga vi u ovom trenutku vidite. Ako se odlucite za vase resenje problema, ne vidim razloga zasto vasi roditelji ne bi prihvatili bilo sta sto bi vas usrecilo i resilo problem. Uostalom ako ste punoletni, nije vam potrebna dozvola roditelja da vas zivot usmerite u pravcu za koji vi procenite da je najbolji i koji ce vas uciniti srecnijim.