zbog anksioznosti dr mi je prepisala cipralex, al posto ga nisam pila(procitala da ima puno nezeljenih efekata) dala mi je seroxat iako ne smatra da sam depresivna vec samo da imam anksioznost,strepnja,neke crne misli, nespokojstvo,ja razlog zaista ne znam.Kupila sam seroxat pre 4 dana, ali citajuci po raznim forumima kontraindikacije, ja ne smem da pocnem da ga pijem.Mozete li mi reci kakav je zaista to lek i koje su realne kontraindikacije.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 07. 03. 2008.
    • Seroxat (Paroxetin) je jedan od najboljih lekova za resavanje anksioznosti i veoma cesto se koristi za tretman svih anksioznih poremecaja. Dugo ga vec dajem pacijentima i u zaista velikom procentu daje pozitivne rezultate. Nisam imala vecih problema osim onih uobicajenih za citavu grupu lekova (SSRI), a to je da su mi se pacijenti u pocetku zalili na blagu mucninu, koja je za par dana prosla. Uglavnom ne dajem odmah celu dozu, vec postepeno povecavam, tako da su i ove tegobe svedene na minimum. Ako se odmah krene sa vecom dozom moze u pocetku da se javi napetost ili eventualno poremecaj sna ako se uzme kasno tokom dana ili uvece. Bilo je i pacijenata koji ga nisu podneli, uglavnom zbog mucnine, ali je to zaista jako mali broj pacijenata i mucnina je prestala odmah nakon prestanka uzimanja leka. Ako Vam je lekar prepisao Seroxat, mislim da je zaista vredno pokusati; jedino sto moze da se desi je da imate blage navedene nezeljene efekte koji prolaze za par dana. U krajnjem slucaju ako je to naglaseno, jednostavno cete u dogovoru sa svojim lekarom prekinuti dalje uzimanje leka i preci na drugu grupu antidepresiva. Naravno, na Vama je da li cete poslusati savet lekara ili ne. Ono sto je cinjenica da je veliki broj pacijenata obolelih od anksioznog poremecaja bez tegoba upravo zahvaljujuci antidepresivima novije genercije koji su im pomogli a ne odmogli u resavanju bolesti.

Komentari na pitanje: #3628

    • Intresuje me da li je tacno da se od leka seroxata dobija na tezini, bolujem od lupusa i vec imam problem dobijanja na tezini od kortekosteroida. Zahvalna unapred