Postovana DR. Najpre davam se zahvalim na prvom odgovoru idavas zamolim za jos neki odgovor .Sobzirom dasam strastveni pusac nekih 22godine aktivne sa nekih 30cigareta dnevno a suocavamse sa DEPRESIJOM , inapadima PANIKE madasam dostatoga stavio pod kontrolom sad zasada avec razmisljam da ostranim i cigarete mada se plasim prestanka cigareta budzenje DEPRESIJE iPANIKE posle prestanka unosenja nikotina uorganizam sobzirom dase moram suociti i sa nervozom.Idali sa medicinskog aspekta postoje sanse za Depresiju i Paniku posle naglog prestanka pusenja sobzirom dase organizam navikao na nikotin kaostose navikne na ALKOHOL ili neku vrstu DROGE HVALA NA ODGOVOR UNAPRED

    Odgovoreno: 06. 03. 2008.
    • Imate tezi i laksi nacin odvikavanja od duvana. Najtezi je da jednostavno prekinete sa daljim pusenjem i izdrzite neprijatne tegobe koje slede. Da li ce to uticati na pogorsanje osnovne bolesti odgovor je - moze, ali i ne mora. Najprihvatljiviji za vecinu pusaca je da se postepeno smanjuje broj cigareta, ali je on i najmanje efikasan i postoji visok stepen odustajanja. Ono sto bi za Vas mozda bilo najbolje je da se javite lekarima - psihijatrima koji se time bave i da uz pomoc posebnog leka ili flastera, uz dodatnu edukaciju i terapiju, razresite svoj problem na efikasan, sigurniji i manje "bolan" nacin.