DA LI SE FLUVOKSAMIN KORISTI U LEÄŒENJU DEPRESIVNO ANKSIOZNOG POREMEĆAJA I  KAKO SE ZOVE REGISTROVAN LEK U SRBIJI ÄŒIJE JE GENERIÄŒKO IME FLUVOKSAMIN

    Odgovoreno: 04. 03. 2008.
    • Fluvoxamin nije registrovan u Srbiji. Spada u grupu antidepresiva (SSRI) ali se dominantno primenjuje u terapiji opsesivno kompulzivnog poremecaja. Moze pomoci i kod anksiozno depresivnog poremecaja kao i svi SSRI. Kao i svi drugi lekovi, on se ne sme primenjivati kod odredjenih psihickih i somatskih stanja te ga nikako nemojte sami uzimati, odnosno, bez predhodne konsultacije sa lekarom !!!