Jako sam lose zbog bulimije i depresivna sam i agresivna ne znma kako da sebi pomognem.Ineteresuju me posledice koje mogu imati a patim od bulimije vec 12 godina sa etapama anoreksije...i promenama u kilazi do 48 kg na visinu od 181 cm i lecenju ali neuspesno jako iako sam kod stucnih lica isla i znam da nije do njih jer su uglavnom bile preporuka roditeljima i teko sam isla kod ljudi koji su vec znali koliko sam divna devojka i nista vise i dozivljavali su to kao trenutnu fazu i ostalo je tako...a ja sam jako , jako lose...ne vidim izlaz a volela bih... hvala

    Odgovoreno: 25. 12. 2007.
    • Posledice mogu biti brojne, najpre ogromna patnja i veoma nizak kvalitet zivota. Drugo je upravo ovo sto ste pomenuli - depresivnost, koja dodatno ima negativan uticaj na pacijenta. Mogu se javiti i telesne posledice. Ako ste visoki 181 cm i teski 48 kg onda je to znacajno ispod telesne tezine koja je neophodna za ocuvanje zdravlja Vaseg tela. Tada ceo organizam pati, obzirom da nema dovoljno hranjivih materija te mnogi organi stradaju. Iako su poremecaji ishrane veoma teski, to ne znaci da se ne mogu leciti, potrebna je upornost. U Beogradu postoje speijalni timovi mladih i ambicioznih lekara psihijatara i njihovih saradnika - psihologa, socijalnih radnika, kao i internista - endokrinologa koji se konkretno bave poremecajima ishrane i ako do sada niste tamo pokusali, mozda bi bilo dobro da porazgovarate sa Vasim psihijatrom i o toj mogucnosti (KBC Dr. Dragisa Misovic). Samo je vazno da ne odustajete, ako zaista zelite da se resite ove bolesti - nece biti lako - ali nije nemoguce!