postovanje bolujem od anksioznog poremecaja sa prisutnim atacima panike i doktorka mi je prepisala cipralex. medjutim vec dva dana imam jaku mucninu.obratio sam se doktorki i ona mi je rekla da pokusam da izdrrzim jwer je to dobar lek. da li je to zaista dobar lek i koliko po vasem misljenju traju nuspojave antidepresiva hvala

    Odgovoreno: 01. 12. 2007.
    • Cipralex je zaista dobar lek i jeste jedan od onih za koje kazemo da su lek izbora za panicni poremecaj i druge anksiozne poremecaje. On bi trebao da ima veoma malo nezeljenih efekata, ali ako se ipak jave, onda pocnite sa manjom dozom - recimo, prvih sedam dana uzmite po 1/2 tablete ujutru, zatim povecajte za jos pola tablete u podne i tako uzimajte jos sedam dana, pa tek onda spojite sve u jednu celu tabletu ujutru. Ako na samom pocetku i sa tom dozom ima problema (1/2 tabl.), onda smanjite i pocnite terapiju sa 1/4 tablete i podizite na svakih sedam dana po 1/4 tablete. Tako ce se organizam lakse privici na lek. Medjutim, ako i sa ovako niskim dozama imate velike tegobe, postoji mogucnost da ste preosetljivi na ovu grupu lekova ili samo na Cipralex. Tada treba pokusati sa lekom iz druge grupe antidepresiva.