Imam samo 20 god.i patim od poremecaja u prehrani.i to ne jednoga,prvo se 5 dana prejedam,sesti dan povratim i nakon toga 5 dana ne jedem nista.sve se ovo otelo kontroli,vec godinu dana sam asocijalna,nigdje ne izlazim,a imam djete i muza.od 15 god patim od ovih poremecaja,redom;prvo anoreksija,zatim bulimija,a sad sve to  kompulzivno prejedanje.treba mi psihicka pomoc,trebam u ustanovu jer se unistavam a time i sve oko sebe!molim vas pomozite,recite kome se mogu obratit...

    Odgovoreno: 09. 10. 2007.
    •

      Tretman poremecaja ishrane je u domenu psihijatra, interniste (dominantno endokrinologa) i nutricioniste. Od psihoterapije indikovana je PORODICNA PSIHOTERAPIJA. Veoma je bitno da se sto pre obratite lekaru, najpre psihijatru koji ce Vas dalje uputiti na odgovarajuce konsultativne preglede ako je potrebno. Treba uvek imati na umu da sto se pre pocne sa lecenjem, bolest se lakse i brze leci. Sto se duze ceka, moguce su veoma neprijatne komplikacije bolesti koje su povezane sa generalnim zdravstvenim stanjem osobe.