Postovana gospodjo Zikic, Evo mog problema. Poslednjih mesec, mesec i po dana imam osecaj neravoteze, blage nestabilnosti pri hodu pre svega, ali i pri sedenju povremeno.T o je osecaj blagog zanosenja, najbolje bih ga opisao kao osecaj blagog pijanstva. Znaci normalno hodam, a meni se cini kao da se blago lelujam dok hodam. Dok sedim, takodje nekad osecam kao da me neko blago povlaci unazad. Obavio sam mnoge pregledi i svi su bili u redu. Centar za ravnotezu, MR mozga, krvna slika, dopler arterija vrata, neuroloski pregled, svi ovi rezultati su bili o.k. Iskusni lekari mi kazu da je u pitanju psihicki poremecaj, a uzrok stres. Ovo sve mi otezava rad na poslu,jer dugo sedim za racunarom. Inace sve je pocelo oko 27. jula, posle onih velikih vrucina, kada je pala temperatura, otisao sam u setnju,i poceo sam da imam osecaj zanosenja pri hodu, kad hodam kao da blago poskakujem. Napomijem sve ovo samo osecam, a u sustini normalno hodam, sedim. S obzirom da ovo vec traje mesec i po dana, molim za vase misljenje jer strasno utice na moje raspolozenje i koncentraciju.

    Odgovoreno: 17. 09. 2007.
    • Simptom koji ste opisali se veoma cesto javlja kod psihickih poremecaja. Ako su sva ostala ispitivanja u redu, potrebno je da porazgovarate sa psihijatrom, da se eventualno uradi psihotest i, ukoliko je potrebno, odredi terapija. Osecaj neravnoteze se moze javiti u sklopu anksioznih poremecaja, somatiformnih poremecaja, depresije, depersonalizacije i sl. Ako ste dugo pored kompijutera, postoji mogucnost da to ima (negativan) uticaj na pojavu ove tegobe. Ako niste vec uradili, proverite da li nije u pitanju spondiloza vratnog dela kicme.