Imam 22 godine, student sam i hteo bih da Vas zamolim da mi objasnite u kojoj meri, jer kako sam procitao, nacuo i mogucnoscu sopstvene percepcije stvari razabrao i prosudio, prvobitno secanje na oca, koji ga svojim rdjavim il' valjanim delima formira utice na projekciju boga, savesti i mnogih drugih stvari iz domena NAD JA.. Hipohodnor sam, pa me interesuje, ukoliko se uzme u obzir da sam odrastao pokraj rdjavih ocevih manira(alkoholizam i fizicko zlostavljanje majke kojima sam po pricama i slabom secanju i ja prisustvovao), u kojoj su povezanosti moje odrastanje u takvim okolnostima sa mojim trenutnim psihickim stanjem koje, cini mi se, ne ume da se izbori samo za sebe sa elementima ciji koren se nalazi tako daleko i, reklo bi se, davno..??HVALA..

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • S obzirom na to da je vase pitanje povezano sa psihoanalizom, najbolje je da se javite nekom terapeutu koji se time bavi. Svako nase najranije iskustvo i dobro i lose ima posledice na formiranje nase licnosti.  Zato je dobro da se najpre javite psihijatru koji ce nakon razgovora moci da vam tacno preporuci kom terapeutu da se javite, kao i da li je potrebno da uzimate odredjene lekove. Za neka stanja je najpre potrebno medikamentozno lecenje, da bi osoba mogla da udje u psihoterapijski proces.