Postovanje dr Oolivera. Zovem se Dragan i imam 32god. Imam problema sa glavom vec pune 2god, tup bol u potiljacnom delu koji mi pravi konstantnu vrtoglavicu , zamisljen pogled , memorija mi je na 0 ,povremeno mi se javlja bol u grudnom delu koji se siri i jednostavno to nisam ja. Uradio sam analize MR zakljucak pocetno anularno bubrenje od 4 do 7 diska i nema stenoze spinalnog kanala, BAERs odgovora je u granici normale, nalaz C-SEP-a ukazuje na postojanje smetnji provodjenja centralno (od c7 storno) pri stimulaciji levog n-medijanus-a (50%), ORL uredan, CT mozga uredan, EEG u granicama normale, FIZIJATAR terapije strujom i ultra zvuk mnogo puta sve bez efekta, DOPLER uredan, ULTRASONOGRAFIJA gornjeg abdomena i bubrega uredan, NEUROPSIHIJATAR smatra da je u pitanju Somatoformni poremecaj Panicni ataci /f41.0/ , terapija Flunirin 20mg 1+1+0 , Rivotril 2mg 1/4+1/4+1/2. terapiju pijem vec 6 meseci efekat ravnodusnost prema svemu i odrecice me se cela familija jer vec sve ovo predugo traje a nema pozitivnog ishoda. Sta ciniti dalje . UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • Glavobolja i vrtoglavice se mogu javiti u okviru brojnih psihijatrijskih oboljenja, kao i ravnodusnost. Ako terapija koju uzimate 6 meseci nije jos uvek dala rezultat, mozda je dobro da porazgovarate sa vasim psihijatrom da se eventualno terapija promeni i pokusa sa nekim drugim lekom. Posebo se to odnosi na Rivotril jer ga sigurno treba zameniti ako ga pijete 6 meseci zbog njegovog potencijala (kao i svih ostalih benzodiazepina) da stvore zavisnost.