imam30 god i 89 god mi je uspostavljenja dijagnoza epilepsija sto ja sumnjam jedino m ije mozda izazvana od silnih lijekova sto pijem i sto sam pila pila sam prvo obicini tregretol do 1600mg do 50mg i sve je bilo gore ,onda sam pita rivotril ferbabiton pa onda tregretol CR i onda jos gore sada pijem tregretol opet obicni i lamiktal i sada ispada jos gore stanje neznam vise sta da radim kome da se obrati u sarajevu sam sve obisla moguce doktore samo me vise truju i odmazu nego pomazu stada radim dal da prekinem sve pa sta mi bog da unaprijed hvala

    Odgovoreno: 29. 04. 2008.
    • Ideja da prekinete lekove za epilepsiju je jako losa ideja s obzirom na to da postoji velika verovatnoca da ce vam se stanje drasticno pogorsati i da cete dobiti nove napade. Lekovi koji se koriste u borbi protiv epilepsije se polako uvode i jos postepenije izvode iz terapije. Ono sto treba da znate da se vasa bolest bez lekova ne moze drzati pod kontrolom i da je veoma bitno redovno uzimanje lekova. ako se lekovi ne uzimaju posledice mogu biti opasne i po zivot. Ako niste zadovoljni lecenjem mozete potraziti misljenje i nekog drugog lekara, ali moj savet vam je da ne prekidate terapiju. Vasa bolest moze imati negativan uticaj na psihicko stanje, tako da postoji mogucnost da se dobro ne osecate i zbog psihicki uslovljenih tegoba. Zato je bitno da se pored neurologa (koji su zaduzeni za lecenje epilepsije) javite i psihijatru.