Evo jedno neobicno pitanje: Kolika je verovatnoca dobijanja besnila od kontakta sa slepim misem. Pre tri dana sam se probudio u toku noci i u sobi je bio jedan. Posle minut-dva letenja i sletanja, slepi mis je izleteo kroz otvoren prozor, ali ne znam koliko je dugo bio u sobi dok sam spavao. Sutradan nisam primetio oziljke na kozi od te veceri. Pretrazujuci Internet pronasao sam da se u ovakvim slucajevima, u SAD, preporucuje poseta doktoru radi primanja anti-rabicne zastite. Zanima me da li to treba uraditi kod nas? Pozdrav i unapred hvala.

    Odgovoreno: 09. 08. 2008.
    • Besnilo se prenosi ujedom zarazene zivotinje, jer se virus nalazi u njihovoj pljuvacki. Znaci, mora zarazena zivotinja da ujede coveka da bi doslo do prenosenja bolesti. Posto sami navodite da niste nasli znake ujeda po telu, nema razloga za brigu. Za sve informacije i eventualni pregled uvek se mozete obratiti epidemioloskoj sluzbi.