1. Alergija na lek Enap h

    Pitanje broj: #150961

    Poštovani,

    Pojavili su mi se simptomi alergije na lijek Enap h. Koji je najbolji zamjenski lijek za Enap h?

    Odgovoreno: 02. 03. 2017.
    • Poštovana,

      Direktna paralela - ono čime možete zameniti Enap h po savetu farmaceuta, a bez neophodne konsultacije sa lekarom je Prilenap h. Ukoliko Vam taj lek ne izaziva iste neželjene simptome, znači da je alergen neka od pomoćnih supstanci. Ukoliko i dalje imate iste simptome, moguće je da Vam taj lek ipak ne odgovara. Naravno, prvo isključite mogućnost da alergija potiče od nekog drugog uzročnika.