Ja vec nekoliko godina patim od migrene sa aurom. Od lekova uzimam imigran i naproksen pri prvim simptomima ''napada''. Samoinicijativno, na osnovu citanja, sam pocela da uzimam preparat Gingko biloba (''Gingkomax'' italijanske firme ESI). Ne uzimam aspirin i slicne lekove, ali me zanima da li je bezbedno da koristim ovaj preparat, tj. gingko, s obzirom da sam citala o mogucim opasnostima od krvarenja, narocito intrakranijalnog. Kolika je stvarna opasnost od takvih posledica? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovana,
      opasnost od intrakranijalnih krvarenja u toku upotrebe preparatra ginko bilobe je zaista minimalna. Kljucno je pitanje da li je to vama zaista neophodno. O tome morate porazgovarati sa ordinirajucim neurologom.