Poštovani,
    Da li može normalno da funkcioniše organizam četrnaestogodišnjaka koji je na dijeti, ne koristi mlečne proizvode, uz ostala dva obroka jede po krišku hljeba, ne jede voće i povrće, a gazirana pića pije u neograničenim količinama?
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 09. 2008.
    • Postovana,
      Naravno da ne može! Namirnice koje je on izbacio iz jelovnika su neophodne za pravilan rast i razvoj jednog mladog organizma (mlečni proizvodi, voće i povrće). Gazirana pića se nikako ne preporučuju, jer dovode do oštećenja sluzokože želudca, posebno u kombinaciji sa neredovnom ishranom. Preporučujem Vam da dečaka odvedete u Dom Zdravlja gde će utvrditi da li uopšte ima potrebe za držanjem dijete, a ako ima onda će mu se odrediti adekvatna.
      Srdačno