Ovo pitanje je u vezi moje sestre koja je takodje 1972. Godiste. Ona je visoka 158cm. I ima 50, 5kg. I vec godinama umislja da ima visak kilograma i pokusava da skine 2kg. Kada izbaci veceru to postigne ali posle brzo vrati kilograme. Nju interesuje koji je vas savet za ishranu i primer vecere. Ja mislim da ona preteruje.

    Odgovoreno: 30. 12. 2010.
    • Poštovana,
      Vaša sestra preteruje, jer će sa par kila manje medicinski rečeno ući u zonu pothranjenosti bez obzira šta ona o tome mislila. Pothranjenost znači da nedovoljni unos hrane već narušava zdravlje, smanjuje imunitet. Njen problem je više psihološke prirode a ishrana je neka vrsta posledice. Primer večere mnogo zavisi od onoga što je pojela u toku dana, a o njenim navikama ništa ne znamo, zato treba da kao punoletna osoba lično ode kod nutricioniste na razgovor. Za večeru se verovatno može preporučiti nešto čega nije bilo dovoljno u ostala dva glavna obroka, zar ne?!