Postovani, evo vec zadnjih 7-8 mjeseci poceo sam da mrsavim. Visok sam 177 cm i od kako znam za sebe uvjek sam imao 77-80kg i tada bi se najbolje osjecao. . . Znalo je to vremenom varirati ali najvise do nekih 75 kg pa bi se sve vratilo na "normalu". Ali evo vec zadnjih 7-8 mjeseci ja sam poceo konstantno da mrsavim, mozda sam samo jednom uspio da dobije 2kg koje sam odmah nakon nekog perioda izgubio. Gubljenje kilaze odvijalo se otprilike na sljedeci nacin: krenulo je od 78 da bi nakon mjesec dana otprilike tamo negdje u decembru pa do februara smrsao 3kg tako da sam imao 75kg i tako je ostalo mozda do kraja marta kada sam izgubio jos jednu kilu i to je 74kg. Onda sam pokusavao da se udebljam ali sve je to variralo 74-75kg. Od aprila pa do maja ta kilaza je varirala 74-75 i moram priznati da nisam se osjecao dobro jer mi 78-80 najbolje stoji i odgovara. . . Od maja pa do danas izgubio sam cijelih 5kg tako da danas imam 70kg kada se vagam ujutro a poslije konzumiranja hrane to ide otprilike na 71kg. Pusac sam obicno po kutiju cigara dnevno, volim urijetko popiti pivu do tri najvise ali urijetko. . . Moram konstatovati da sam izgubio apetit, da osjetim glad ali nikako ne mogu da zamislim da uzmem da jedem ili kada citava porodica sjede za rucak ja prvi zavrsavam sa hranom. . . Nemam vise onu naviku kao nekad da sjedem da se dobro najedem, vec sve to nekako ide cudno. . . . Hvala vam na odgovoru!

    Odgovoreno: 10. 07. 2010.
    • Poštovani,
      Prvo možete do svog lekara, popričajte, uradite analizu krvi, hormone štitne žlezde i ako još šta treba oko stanja organa za varenje, najpre želuca. U isto vreme planirajte da jedete više manjih obroka pa i bez obzira na apetit, jednostavno nešto pojedite na 2-3 sata pored glavnih obroka: pecivo, voće, koju kocku čokolade, par keksova ili kolač, čašu soka, dodatni tanjir guste supe, sendvič, po šaku oraha ili drugog zrnevlja sa ili bez suvog voća. Kada bi ostavili cigarete možda bi dobili na apetitu, odnosno time bi imali dva dobitka. Ne znam koliko ste aktivni. Nekada veća aktivnost povlači i veći unos hrane.