Imam samo 22 god, a vec 106kilograma, a visoka sam tu oko 1. 60 do 1. 70. . Pokusavala sam sa nekim dijetama, ali najvise sam mogla da izdrzim nedelju dana i ponovo se vratila starom nacinu ishrane. . . Jel mozete da mi preporucite neki preparat? Xenikal jel bi mi pomogao?

    Odgovoreno: 24. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Dijeta u prevodu znači: način ishrane. Dijeta može služiti i mršavljenju ali i korekciji navika. Dakle, nikada nije reč samo o telesnoj težini. Mnogo ste mladi da biste tako lako odustali. To što ste pokušavali sa nekim dijetama mi ne liči da je dijeta od nutricioniste. Dakle, sve ste pokušali ali ne to što je ispravan pristup. Previše poverenja poklanjate preparatima. Xenical? Pomogao bi tako što bi blokirao iskorišćavanje masnoća iz hrane. Ali ni on nije čudotvoran. Ne deluje na šećer, proizvode od brašna i slično, pa bi mogli da nastavite da se gojite iz tih izvora. Dakle i to treba ograničiti. Dakle - dijeta kod nutricioniste. Pokušajte i sa psihologom i nekom rekreativnom aktivnošću. Xenical ne može zameniti fizičku aktivnost. Pokrenite se. Uopšte.