Postovani,
    kako mogu da korigujem svoju ishranu da bih sprecila dalju pojavu celulita? Inace, nemam problema sa telesnom tezinom. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 21. 03. 2010.
    • Poštovana,
      U principu ne možete uraditi nešto drugo i nešto što je van zdrave ishrane. Možda zvuči prosto, a zavisno od vaših navika možda i nije toliko prosto, ako navike treba da menjate: ) normalna telesna težina ne mora biti znak zdrave ishrane, nego samo ravnoteže u unosu i potrošnji kalorija. Više obroka dnevno, ili povrće ili voće u svakom obroku, mlečni proizvodi svakodnevno, pomalo mesa, ulja, hleb i proizvodi od brašna od punog zrna žitarica, više čaša vode dnevno, nezavisno od žeđi. Smanjite so, izbegavajte jako slanu hranu (prerađevine od mesa, slani sirevi i mnoga druga solju konzervisana hrana) , smanjite slatke namirnice, budite redovno aktivni. Konsultacija sa dermatologom ili kozmetičarom.