Poštovani,
    Kontrolisala sam holesterol i rezultati su sledeći: - holesterol 5.6 - hdl holesterol 1.24 - ldl holesterol 4 - trigliceridi 0.7 - index ateroskleroze 3.5 i - faktor rizika 4.5. Do sada nisam imala problema sa holesterolaom, predpostavljam da ovo nije alarmantno ali bih ipak volela da mi odgovorite kako da se ponašam, šta da uključim u ishranu a šta da izbacim. Imam 44 godine, visoka sam 169cm i teška 68kg. Pritisak mi je, skoro uvek, nizak npr. oko 115/70 a ponekad i niži.
    Unapred se zahvaljujem i pozdravljam vas.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Za Vas zdrava ishrana znači da treba da eliminišete puter, margarine, žumanca, punomasne mlečne proizvode, iznutrice i masna mesa i prerađevine. Neke od navedenih namirnica srećemo i u slatkišima - imajte i to u vidu. Više puta dnevno voće i povrće. Od masnoća koristite ulje.