Poštovani,
    Moja velika želja već unazad nekoliko godina je da smanjim telesnu masu :-) 2000. god imala sam 52-55kg posle prve trudnoće sam se ugojila 25kg i smršala brzo ali posle druge trudnoće koja je bila ne tako daleko od prve sam se ugojila još više i posle porođaja već 6 i po godina nisam uspela da smršam sada imam 85 kg. Često uzimam razne preparate turbo šlank, citrax, calivita, herba life, čajeve razne sigurno sve koje su reklamirali sam pila ali uzimajući razne proizvode za mršavljenje čini mi se kako koji prekinem ili napravim pauzu gojim se sve više. Nemam čvrst karakteer da rešim i sebi kažem neću jesti to i jeste moj problem jer jedem najviše posle 16h popodne do kasno naveče retko doručkujem ali posle sve nadoknadim, počela sam da budem nervozna, napeta, imam bolove u leđima česte glavobolje ali mislim da je to sve zbog gojaznosti, jednostavno mi smeta mnogo. Želim da smršam ali se nadam da će te mi vi u tome pomoći, dati mi neki savet ili dijetu :-)
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Dijeta se određuje na osnovu pregleda kod nutricioniste i jedino tako može biti ispravno. Vaš problem neće biti dijeta, nego motivacija da je dugoročno sprovodite i toga ste i sami svesni. Prvi uslov za rad u dijetetici je da pacijent želi da promeni neke svoje navike, pri čemu je planirana ishrana jedan deo navika. Ako te motivacije nema i to dugoročno, ni jedna dijeta neće Vam biti dobra. Razgovarajte sa psihologom, možda Vam pomogne da nađete neke svoje skrivene snage.