Poštovani doktore,
    Molila bi za odgovor jer ne znam šta da radim. Imam 28 godina i život mi je za sve druge savršen osim za mene (jer sam odlična glumica). Ne bi puno da vas gnjavim, ali o nekim problemima je teško pričati sa samim sobom, a ne s drugima, ali pitanje mi je: imam oko 7 - 8 kg viška. Smanjila sam do sad oko 15 (dobila mnogo na trudnoći) i želem da za kratko vreme skinem ih tako da držim rigorozne dijete (znam da nije dobro) ali uz te dijete od nedavno pijem i Helex (dnevno oko 1.5-2mg) znam da je mnogo ali. Kako rekoh oko problemima drugi put. Da li helex sprečava ili usporava proces slabenja ne bi htela da ne jedem i uz to opet isto. Molim za odgovor uz ove samo podatke verojatno mislite da sam neka ludača ali molim vas da se potrudite da mi odgovorite. A vezbam i orbitrek 25-30 min dnevno, ovo traje već 4 dana. Izvinite na oduzetom vremenu.
    Hvala.

    Odgovoreno: 01. 07. 2009.
    • Poštovana,
      mislim da vam savet na ovom mestu ne može zameniti kontakt sa nutricionistom. Mislim da neki lekovi mogu menjati apetit (nisam siguran za helex) ali nećete se ugojiti ili smršati od samog leka nego od količine hrane i kalorija koje unosite redovnom ishranom. Mislim da treba da odete kod nutricioniste i dobijete dijetu pa bi ste onda jeli planski i time izbegli zamke povećanog ili smanjenog apetita ili varijacije u uzimanju hrane koje su psihološki uslovljene. Fizička aktivnost na redovnoj bazi vam je od koristi i za psihološko stanje, pa izvolite nekoliko puta dnevno po 15-20-30 minuta neke aktivnosti. Budite uporni, dobićete i na samopouzdanju.