1. Namirnice bogate lignanima

    Pitanje broj: #150432

    Poštovani,

    U kojim namirnicama se nalaze lignani? Konkretno, trebaju mi zbog suve kože.

    Odgovoreno: 31. 01. 2017.
    • Poštovana,

      Seme susama i lana su najbogatija lignanima, zatim seme suncokreta i mak. Lignanima su bogate i žitarice i to celo zrno (raž-najviše, pšenica, ovas i ječam), jer oni ulaze u sastav njihove opne, kao i leguminoze. Drugi izvori lignana su zeleno, vlaknasto povrće poput brokolija, kupusa, špargle, zatim orašasto voće, limun, narandža, kivi, ananas, grožđe, bobičasto voće  - naročito jagode, kao i kasije.