1. dr Sanja Jović laneno seme jogurt i suve šljive

    Pitanje broj: #149694

    Dobar dan, pre nedelju dana sam počela da doručkujem mleveno laneno seme, jogurt i suve šljive, pre toga sam se dobro raspitala, i rezultati su svuda zadovoljavajući. Cilj je da izgubim koje kilo. Medjutim, imam par nedoumica, moja creva se prazne, dakle dijeta radi, ali idem u wc tri do četri puta dnevno, što me pomalo plaši. I još jedna stvar, na nekom od recepata je pisalo da sa ovim treba pauzirati nakon nedelju dana. Koliko ta pauza treba da traje? Šta ako naviknem svoja creva na ovo? Kada prestanem neću moći u wc?

    Odgovoreno: 10. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Kombinacija koju ste naveli ima efekata kod usporenog crevnog pražnjeanja i može se koristiti povremeno ali ne svakodnevno i ne u svrhu dijete. U svemu je najbolje pratiti svoj organizam i bez preterivanja a creva se neće navići, naš organizam je mnogo pametniji nego što mi mislimo i teško ga je prevariti. Predlog da se usvoji kao savet je menjajte navike u ishrani i postavite ciljeve i rezultati će doći bez rigoroznih režima.