Poštovani,
    imam 24 godina, i već gotovo mjesec dana sam na dijeti. Izgubila sam 8,5 kg jer sam potpuno promijenila ishranu (80% voće i povrće, riba, izbjegavam slatkiše i hljeb) a bavim se i fizičkom aktivnošću. Posljednjih dana sam primjetila učestalo mokrenje (6-7 puta dnevno), koje nije bolno niti se ustaje noću da mokrim. Ne konzumiram ništa više tečnosti nego prije, npr.7 dana. Posljednja 2 dana pijem 1 put dnevno čašu tople vode sa 1 kašikom jabučnog sirćeta. Je li moguće da je ono zasluženo za moje tegobe? Nikakvih drugih tegoba nemam. Kada sam prije otprilike 4 mjeseca radila lab. nalaze, krvni nalaz je bio sasvim u redu (nivo glukoze) kao i nalaz urina.
    Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 29. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Kada kreneš da gubiš kilograme, prvo izgubiš telesnu vodu jer najveći deo ljudskog tele čini upravo voda. Prestani da piješ sirće, mislim da nema potrebe. Optimalan gubitak je 10% početne telesne mase za 6 meseci, tako da bi trebalo da malo usporiš i povremeno se konsultuješ sa svojim lekarom.