Poštovani doktore,
    ja nemam nikakav veliki probelem, ali bih volio da mi odgovorite (ako je i vama nešto ovako poznato). Naime, ja mogu da jedem i slatko i slano zajedno i svi se čude kad me vide da jedem slatko i slano zajedno, recimo ja za ručkom ustanem nađem nešto slatko (kolač, džem, eurokrem) uzmem malo i opet nastavim jesti slano, mnogi kad to vide, pitaju me kako mogu da mješam slano i slatko, a meni to uopšte ne smeta, jer čak šta više za ručkom kad pojedem nešto slatko meni to otvori apetit. Ja bih vas molio, ako je nešto ovako vama poznato, da mi kažete razlog ove moje "sposobnosti" i da li je ovo normalna pojava ili sam ja izuzetak.
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 29. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Normalno, mada ne uobičajeno. Kad pojedeš slatkiš koji sadrži koncentrovane šećere, pankreas biva stimulisan da izluči odjednom veliku količinu insulina, koji zatim utiče na apetit i tako u krug. Nemaš razloga za zabrinutost sve dok je tvoja težina u normalnim okvirima za uzrast i pol.