Postovani, Da li je gazirana mineralna voda adekvatna zamena za vodu sa cesme? U poslednje vreme mi konzumiranje vode sa cesme nikako ne prija, odmah posle toga mi se javlja izdutost stomaka i opsecam neku tezinu na zelucu. Pocela sam da pijem gaziranu vodu, otprilike oko 1.5l dnevno i itekako mi prija. Da li je potrebno konzumiranje vece kolicine vode, i da li je neophodno da to bude cesmusa? Hvala unapred! Veliki pozdrav! Milica

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Gazirane vode nisu zamena za vodu s cesme, ali negazirane jesu. Treba citati i sastav, verovatno Vama prijaju vode sa visokim sadrzajem minerala koje su bazne i preporucuju se osobama koje imaju probleme sa lucenjem kiseline u zelucu. U savakom slucaju preporucujem Vam da pregledate organe ya varenje.