Imam pitanje o ishrani ali neznam dali ga postavljam na pravome mestu.Moja majka je imala mozdani udar uzrokovan od tahiaritmije apsoluta, a mozda i angine pektoris.Pije puno lekarstva ukljucujuci i antikoagulansnu terapiju sa Sintrom 4.Pomozite mi i kazite kako da se hrani...nesme slano, mrsno....i monogo toga.Sta sme i kako da se hrani????

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Treba da izbegava masne namirnice zivotinjskog porekla, masna mesa, konzerve i sireve i da pije mleko i mlecne proizvode sa manje maasti do 2 postonpr. Upotreba maslinovog ulja se preporucuje, kao i ribe i
      morskih proivoda, a integralne zitarice i njihovi oproizodi sto vise. Sveze voce i povrce treba unositi svakodnevno, kolicine nisu ogranicene, a kunhinjska so treab da je ogranicena na 5 g dnevno ili 1 kaf kasicica