Poštovana doktorko, Ultrazvukom su mi utvrdili masnu jetru,zadebljanje zida žučne kese ,početak zamašćenja pankreasa a rendgenom čir na dvanaestopalačnom crevu, Pitam šta i kako da jedem jer štogod pojedem ili popijem sem obišne vode ja se izdujem i krene mi kiselina u usta. trenutnosam na nexiumu 20 mg ,orvašilu i klaritromicinu 500 mg. Najlepše Vas molim za savet. Unapred zahvalan. Branislav Pap

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Treba da koristite ishranu za masnu jetru koja se nalazi na sajtu stetoskop, dakle bez namirnica koje sadrze dosta zasicenih masti, pre svega masna mesa i iznutrice i izbegavajte celulozu, osim u kuvanom vocu
      i povrcu, to je u najkracim crtama, detalje mozete dobiti u savetovalistu za dijetetiku