Postovana doktorko, slucajno sam video da ima i ovo pitanje oko pravilne ishrane pa bih da cujem i vase misljenje. Dakle imam naporne treninge i u cilju mi je povecanje misicne mase.Treniram nekih 5 - 6god.Imam aerobne treninge i treninge sa tegovima i opterecenjem. Ishrana mi je bazirana na belancima jajeta,belom mesu,ribi,mlecnim proizvodima (do 0.5% mm),pirincu,krompiru,hlebu,salatama,malo voca i sokova,nista gazirano,zacinjeno,malo masti (uglavnom ne zasicene)...unos tecnosti mi je min 2l dnevno.Uzimam ponekad i do 3 - 4gr proteina / 1kg telesne mase. Imam zbog toga i stomacne probleme kao sto su oticanje,nadimanje,gasovi... Da li je takva ishrana normalna za aktivnog sportistu ili bih trebao nesto da promenim? Hvala

    Odgovoreno: 11. 05. 2008.
    • Unos proteina ne sme da prelazi 1, 5 g dnevno, a mislim da ste malo preterali. Vama su potrebni i skrobni sastojci npr. testenina, pirinac i krompir, a ne samo visokokvalitetni proteini.Individualni nacin ishrane
      treba da pravi dijeteticar za aktivne sportiste