1. Operacija grudi u državnoj ustanovi

    Pitanje broj: #6568

    Da li je plastičnu operaciju smanjenja grudi moguće obaviti u nekoj od državnih ustanova, i kolika je okvirna cena takve procedure?

    Odgovoreno: 14. 06. 2008.

    • Operacija smanjenja grudi radi se u kliničkom centru u Niše i radi se sa uputom za lečenje u bolnici. Za pacijente koji su sa teritorije regiona Nis nije potrebna overa uputa u socijalnom zavodu, a za pacijentkinje drugih filijala zdravstvenog osiguranja potreban je overen uput za bolničko lečenje. Pre operacije obavezno je uraditi mamografiju i ultrazvucni pregled da bi se u toku operacije uklonile i eventualno prisutne ciste iz tkiva. Sa overenim uputom operacija je besplatna a ako pacijentkinja ne poseduje takav uput cena operacije, anetezije i bolniČkog lečenja je oko 70000 dinara.

Komentari na pitanje: #6568

    • Gde i u kojim državnim klinikama se radi operativni zahvat smanjenja grudi. Napominjem da sam iz Šapca. Hvala.

    • Zbog većih grudi imam bolove u kičmi i često me bole. Šta je potrebno uraditi da bi se taj operativni zahvat uradio u državnoj bolnici?

    • Koga mogu da kontaktiram i kome da se obratim za smanjene grudi?

    • Imam velike grudi i bole me leđa i glava svakodnevno i stalno sam povijena ka napred, znojim se ispod grudu i uvek imam crvenilo. Hvala.

    • Postovanje. imam jako velike grudi, kicma mi se bas iskrivila, imam bolove u kicmi i ramena me bole od brusa pa me interesuje smanjenje grudi, kakva je procedura? Hvala unapred

    • Postovanje interesuje me smanjenje grudi, imam bas velike grudi, kicma mi se krivi i imam jake bolove u kicmi, verovatno od tezine grudi.