1. Neželjena dejstva kod operacije nosa

    Pitanje broj: #7144

    Zanimaje me koja su moguća neželjena dejstva kod korekcije nosa? I da ne znate slučajno u kom opsegu se kreće cena?

    Odgovoreno: 01. 07. 2008.
    • Operacija korekcije nosa može se uraditi sa korekcijom kostiju ili bez korekcije kostiju nosa (to je operacija vrha nosa tj korekcija hrskavica). Za operaciju kod korekcije nosa sa intervencijom na kostima moguće su komplikacije stvaranje krvnog podliva oko očiju, osecaj zapušenosti nosa u prvo vreme posle operacije kao i krvarenje u prvo vreme posle operacije. Kod korekcije vrha nosa bez intervencije na kostima komplikacije su praktično sa mo u domenu teorije i obuhvataju moguće blago krvarenje iz nosa prvih nekoliko dana. Operacija nosa se može raditi tek posle 18 godina.