1. Ispadi trigeminusa

    Pitanje broj: #4457

    Šta podrazumevaju ispadi trigeminusa kao simptom i da li može doći do bolova u oku, glavi usled bolesti zuba?

    Odgovoreno: 27. 07. 2008.
    • Neuralgija trigeminusa je oboljenje koje ima svoju tipičnu sliku. Potreban je detaljan pregled maksilofacijalnog hirurga i dobra saradnja u smislu davanja svih potrebnih podataka. Bolovi u zubima nekada mogu da zrače u oko ili uvo ali je potrebno snimiti zube i iskljucčti taj uzrok bolova.

Komentari na pitanje: #4457

    • Pantic Nina 16. 10. 2009.

      Imam oziljak izmedju obrva jos iz detinjstva. Kako sada imam 45 godina pa su se pojavile i bore to izgleda kao velika bora.... Uz to izgubila sam kilazu pa imam zaista bore i oko ociju koliko bi takva rekonsrukcija oziljka i zatezanje bora kostalo