1. Implanti potkolenica

    Pitanje broj: #6305

    Zanimaju me implantati potkolenica. Želela bih uraditi operaciju krajem jula pa me interesuje koliko vremena je potrebno za ceo proces (od analize do potpunog oporavka).

    Odgovoreno: 07. 06. 2008.

    • Operacija ugradnje implantata u potkolenice je rutinska operacija kojom se obezbedjuje veći obim potkolenice kao i korekcija konture potkolenica. Implantati su biološki inertni i njihova ugradnja ne nosi nikakav rizik.

      Operativni zahvat se radi u intravenskoj opstoj anesteziji ili epiduralnoj anesteziji, a rez na koži je jako mali. Posle operacije zarastaje rane traje 10 dana i moguće je promeniti šavove koje organizam razgradjuje tako da čak nije potrebno uklanjanje hirurških konaca. U postoperativnom toku potrebno je nositi elastične zavoje tri nedelje da bi se obezbedilo pravilno pozicioniranje implantata.