pre par meseci na stopalu mi se pojavilo zadebljanje,lekar je napisao ,,sa plantarne strane stopala u nivou plant.apoeuroye ovalno duz aponeuroze,,koje se sa vremena na vreme smanji ili poveca.ne boli ali kada ustanem,posle mirovanja tj.lezanja,malo otezano hodam tacnije krivi stopalo.ortoped me je poslao plasticnom hirurgu i receno mi je da to moram operisati.dg. FIBROSIS APONEUROSIS PLANTARIS PEDIS 1.DEX.Zanima me da li je neophodna ta intervencija i pre svega da li je bolna,da li se radi pod totalnom anestezijom i kakav je posoperativni tok,odn.kada se vracam u ,,normalu,,.Unapred zahvalna Ruza ps.samo da dodam da boloujem od osteopenije i da imam 47 god.mada nemam jos nikakve znake menopauze.

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • operaciju trebate uraditi ako imate stalne tegobe jer je to progresivno oboljenje i moze samo da se pogorsa U u ranijoj fazi lecenja operativnim putem bolovi su slabiji i brze zaraste rana. Operacija se radi ili u spinalnoj anesteziji ili u opstoj anesteziji. Lecenje posle operacije traje oko 2 do 3 nedelje.