Zdravo,doktore.Moje pitanje je sledece...Imam 18 godina i proteklih meseci naglo sam smrsavila sto se vidno odrazilo na moje grudi.Jako su se opustile i koza mi je ispucala tj. imam strije.Mene interesuje da li bih ja sa svojih 18 god. smela da uradim operaciju podizanja i povecanja grudi,posto nisu bog zna kakve velicine,da li cu moci da dojim kada budem imala decu,koliko ce to da me kosta?I sto se tice operacionog postupka,odn. nacina izvodjenja operacije,da li se kod nas izvodi ista preko podrucja bradavice tako da oziljci budu soro nevidljivi,jer sam gledala emisije na kojima se tako radilo(dr.90210)ili je neophodan vertikalni rez?Hvala...

    Odgovoreno: 20. 07. 2008.
    • vi mozete da se podvrgnete operaciji zatezanja koze na dojkama i ugradnje silikonskih proteza. operaacija ne utice na dojenje i mocicete da dojite posle porodjaja operacija bi vas kostala u klinickom centru u nisu 2500 eura u dinarskoj protivvrednosti operacija kroz rez oko bradavice je verovatno nemoguca kod vas a postoji i rizik da se takav oziljak rastegne posle. Mislim da u slucaju potrebe da se uradi zatezanje koze i podizanje grudi kao i ugradnja silikonskih proteza treba primeniti i vertikalni rez