Postovani, Imam jedan problem koji me muci Vec neko vreme pa vas molim za pomoc i savet.Imam 20 godina i trenutno zivim u Austriji. Da bih vam sve lepo objasnio moram da krenem od pocetka, u najkracim mogucim crtama. Pre godinu ipo dana preciznije Februara 2007. sam uradio hormonoloski test.Test nije bio dobar, otkriven mi je manjak testosterona(1,2 ng/ml).Tada sam imao tacno 130 kilograma.Od tada sam na terapiji koja pokazuje odlicne rezultate, primam inekciju jednom u tri meseca tacnije svakih 12 nedelja!Nivo testosterona se dosta popravio sada je na nekih 5,5 ng/ml.Za svo to vreme Uspeo sam da uz ne nesto preterano muka oslabim 40kg i nastavljam da se spustam.E sada moj problem su zapravo grudi koje su ostale iste kao kada sam imao 130 kg.Napred velike i sa strane (ispod mishke i previse sala). Otisao sam kod lekara, za plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju, kog skoro nisam nista razumeo.A to sto sam razumeo me je prestravilo!Rekao je da ce operacija trajati 3-5 sati pod punom anestezijom.i da ce mi na kraju u grudi staviti dve ili igle ili sipke koje ce ici od jednog coska do drugog(opet napominjem nemogu da definisem lepo jer nerazumem nemacki dobro).Takodje je rekao da ce se one videti posle operacije kada sam bez majce.Nisam razumeo da li ce se videti ispod koze ili napolju ili sta vec!Spominjao je i transplataciju necega i vadjenje nekih zlezda.Posle operacije lezim 1 dan u bolnici i nesmem nista da radim narednih 10-14 dana.Nenosi se steznik koliko sam razumeo.Imam operaciju zakazanu za 22. Novembar.MOLIM VAS da mi razjasnite ovo, recite mi malo vise o ovoj vrsti operacije.Rado bih vam i sliku poslao da vidite moj slucaj, ako opet ne znate o cemu pricam tj. ako ja nisam lepo objasnio, pa da mi vi date neki predlog!Takodje bi mi mnogo znacilo kada bi mi Vi, pokazali neki primer slikom kako to izgleda posle operacije! Operaciju ce izvesti navodno jedan od cenjenijih hirurga u evropi Prim.Univ.Doz.Dr. Rupert Koller. Molim vas za brz odgovor. Sa velikim postovanjem i unapred zahvalan Strahinja Solarevic, str4le@hotmail.com

    Odgovoreno: 24. 06. 2008.
    • postovani Strahinja,
      problem koji imate je resiv i moguce je uraditi operaciju i u nasoj zemlji. Radi se o tome da je zbog manjka testosrterona doslo do bujanja tkiva mlecne zlezde koja je kod muskarca normalno velicine lesnika do manjeg oraha, a kod vas je doslo do bujanja tkiva mlecne zlezde i to se zove ginekomastija. Naravno da u tom slocaju pored zlezdanog tkiva u predelu dojke postoji i masno tkivo koje moze da se prostire i prema pazduhu.Operacija koja se izvodi radi se u opstoj anesteziji i traje jedan do dva sata. Rez na kozi kojim se pristupa tkivu izmenjene zlezde se pravi na spoju bradavice i koze. Ako je visak koze veliki mora da se uradi uklanjanje viska koze sto bez pregleda i razgovora sa pacijentom ni jedan lekar ne moze da tacno isplanira. Oziljci posle peracije su vidljivi neko vreme u vidu crvenkaste linije koja vremenom bledi. Nema nikakvih zica, sipki niti cega drugog. Operacija kojoj zelite da se podvrgnete u klinici u kojoj radim kosta oko 100000 dinara (to je oko 1200E)