Zelela bih da uradim abdominoplastiku posle dve trudnoce, pa molim da mi napisete gde se to moze uraditi u Nisu, koliko kosta operacija u slucaju da se radi samo zatezanje koze a koliko ako se krate i misici. Koliko traje oporavak i koliko je stanje posle operacije bolno, te posle koliko vremena je moguc povratak na redovan posao, koji je sedeci. Da li ovakve operacije mogu ici na teret socijanog i pod kojim uslovima. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 06. 2008.
    • postovana sonja
      abdominoplastiku mozete uraditi u nekoj od privatnih klinika u nisu, ako i u klinickom centru. na teret socijalnog moze se operisati samo pacijentkinja koja ima kilu na trbusnom zidu ali se pri tme ne radi abdominoplastika.. Cena u klinickom centru za tu operaciju je 120000 dinara. Sto se tice postoperativnog toka on zavisi od opseznosti operacije i vazno je da se konci uklanjaju posle dve nedelje i da se nosi pojas na trbuhu najmanje dva meseca. Tri meseca se ne smeju raditi tezi poslovi Sedeci posao mozete obavljati posle dve do tri nedelje. s postovanjem