Postovani dr, pre 6 meseci sam ubrizgala u gornju usnu nesto manje od 1cm3 hijaluronske kiseline;2 meseca nakon ubrizgavanja usna mi je jako otekla i to je trajalo 2-3 dana,tada sam samo stavljala led.To se isto desilo i pre nekoliko dana,evo 6 meseci nakon ubrizgavanja, opet mi je usna jako bila otekla,ali sada je prilicno spalo posto sam po preporuci dr dermatologa (jer nisam u mogucnosti da se obratim doktoru koji je to radio)pocela piti antibiotik.Napominjem da je ovom otoku usana u oba slucaja prethodio virus gripa i temperatura.O cemu se to radi kod mene, da li o nekom imunoloskom problemu,infekciji, da li je potrebno neko dodatno ispitivanje ?Sta da radim ako se to opet ponovi?Hvala

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • postovana sladjana,
      ubrizgavanje hijaluronke kiseline u usne je u principu intervencija koja ne bi trebala imati nezeljene reakcija koje ste vi naveli. Medjutim retko je moguce da se pojavi reakcija pracena otokom u stanjima pada imuniteta (virusna infekcija i temperatura) ako postoji sklonost organizma za alergijskim reakcijama na ubrizgani materijal licno smatram da se nece vise javljati otok na usnama jer se hijaluronska kiselina u principu resorbije za vreme 6 do 9 meseci. Ako planirate ponovno uvecavanje usana, predlazem vam da ne primenjujete hijaluronsku kiselinu nego neki drugi preparat.