Poštovani doktore!
    Postaviću po treći put isto pitanje, sa nadom da će te mi ovaj put odgovoriti.
    Na glavi je urađena transplantacija kože, 7 posto površine kože posle opekotina. Pošto je to kosmati deo, interesuje me orijentaciono, koliko bi koštalo presađivanje kose?
    Unapred zahvalna jedna tetka!!

    Odgovoreno: 16. 03. 2009.
    • Poštovana,
      transplantacija kose u regiju ožiljka se ne radi, potrebno je primeniti drugi način lečenja tj. postavljanje tkivnog ekspandera.
      Operacija se radi u dve faze. U prvoj operaciji se ugrađuje tkivni ekspander, a u drugoj operaciji se uklanja ekspander, a rastegnuti deo kože na kojoj postoje dlake se koristi za pokrivanje mesta ožiljka.