Molim Vas da mi odgovorite slijedeće: 1. Šta je atherom? 2. Kako nastaje ? 3. Čim se liječi i 4. Kako spriječiti da se ponovo pojavi ali na drugom mijestu?

    Odgovoreno: 30. 01. 2009.
    • atherom je zacepljen izvodni kanal lojne zlijezde u kozi koja sprecava lucenje loja na povrsinu koze. Formira swe u potkoznom tkivu cista ispunjena sadrzajem jako neprijatnog mirisa. Lijeci se operacijom. Nema nacina da se prevenira nastanak ateroma.

Komentari na pitanje: #20551

    • Ima izraslinu na ledjima, koja mi se pojavila pre 2-3 godine, sada imam 19 godina, i velicina te izrasline mi se ne menja, nije velika i ne boli me. Vecina kaze da je to aterom (ili masno tkivo) , kako kazu, prije nekoliko meseci je dobila uzasno neprijatan miris koji ne mogu da otkrijem od cega je jer prije nije imalo nikakav miris. Koje je resenje protiv neprijatnog mirisa?