Šta je to masno tkivo? Na stomaku imam tkivo na masnim naslagama vezanim za kožu sa unutrašnje strane veličine manjeg zrna pasulja. Kada odvojim kožu, odvaja se sa njom od tela i tkivo. I još 3 takva po stomaku ali manja od zrna graška takodje i jedno na ledjima malo. Sve to imam poslednjih sigurno 1.5 godina. Kako to mogu da sredim i da li to ima veze sa hranom?

    Odgovoreno: 29. 01. 2009.
    • postovani radovane po vasem opisu predpostavljam da je radi o malim nakupinama masnog tkiva u vidu cvorica. Nije poznato zasto nastaju, najverovatnije se radi o genetskim uzrocima i potpuno je bezopasno. Ako primetite da neki od tih cvorica brzo raste ili pocne da boli onda se obavezno morate javiti na prelged. NIje dokazano da odredjena hrana uatice na stvaranje masnih tkiva.