Možete li mi reći nešto za duboke opekotine i ulogu bioloških zavoja u modernom lečenju opekotine?
    Hvala .

    Odgovoreno: 29. 01. 2009.
    • postovana duboke opekotine su opekotine koje yahvataju duboke slojeve koze i koje se moraju operativno leciti. Postoje samo izuzetci kada se duboke opekotine ne operisu. Sto se tice primene bioloskih zavoja oni su namenjeni za smanjenje bola, isparavanja tecnosti sa opekotine i za ubrzavanje zarastanja rane. Svaki bioloski zavoj im svoje specificnosti o nacinu i vremenu primene.