Poštovana,
    moje pitanje vezano je za hemangiome. Moja beba koja ima nepunih 7 meseci ima hemangiom od rodjenja u predelu iznad desne ključne kosti vel. oko 1.5x1 cm. Promena je svetlo crvene boje, malinastog izgleda i iznad nivoa kože je. Pošto je u predelu gde je povredjivanje lako moguće-zbog ruba odeće koji obično tu pada, interesuje me kada najranije može da se promena otkloni i na koji način? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 14. 01. 2009.
    • postovana sanela, hemangiomi se ne operisu do uzrasta od 7 godina jer do tada se 95% svih hemangioma spontano povuce tj nestane. Indikacija za operaciju pre tog vremena je da se stvarno desi povreda i krvarenje . Moj savet je da ne zurite sa operacijom i da pazite da se dete ne povredi. Ako insistirate na operaciji morate biti svesni rizika od nastanka grubih oziljaka i to je dodatni razlog zasto treba pratiti kako se menja hemangiom sa rastom deteta.