Poštovani doktore,
    imam 26 godina i htjela bih povećati grudi. Medjutim,već dugi niz godina imam blagu tahikardiju. Više puta sam išla na razne pretrage i svi nalazi su uvijek bili u redu, a tahikardija je navodno na nervnoj bazi i ne zahtijeva nikakvo liječenje, osim povremeno lexilijum od 1,5 miligrama i 1/4 propranolola. Zanima me da li postoji odredjeni rizik i da li se u ovom slučaju uopšte preporučuje operacija povećanja grudi. Može li doći do odredjenih komplikacija za vrijeme same operacije ili nakon nje? Šta Vi preporučujete?
     Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 08. 01. 2009.
    • postovana, sigurno da je problem koji imate sa tahikardijama rijesiv za iskusnog anesteziologa. Mozete da uradite operaciju povecanja grudi i operacija ne moze pogorsati stanje sa tahikardijom. Prije operacije uradicete sve potrebne pretrage i hirurg i anesteziolog ce vas informirati o svemu.