Poštovani,
    Imam asimetriju lica koja mi smeta čisto estetski. Jasno se vidi da je jedan obraz puniji od drugog, tj. da je jedna jagodična kost razvijenija, a druga uvučenija. Slično je i sa levom i desnom stranom donje vilice. Može li se ovaj problem rešiti operativnom ili nekom drugom metodom i da li to spada u maksilofacijalnu ili estetsku hirurgiju tj. kom specijalisti je bolje da se pre obratim?

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Asimetrija lica je vise u domeni maksilofacijalne hirurgije. Potrebno je uraditi odredjena merenja na rengenskim snimcima, kao i na licu i utvrditi da li je potrebno korigovati samo meka tkiva implantacijom masnog tkiva sa trbusnog zida ili je potrebna i korekcija kostanog deformiteta.