Poštovani,
    imam 21 godinu i pre 10-ak dana je počela da me žulja patika sa spoljne strane palca. Kad sam se izula videla sam izbočinu. Zanima me da li je to čukalj? Inače uglavnom sam u patikama, a s vremena na vreme nosim cipele ili čizme na štiklu oko 6-7cm i pri tom se trudim da mi u toj obući bude prijatno i da mi nije tesno prstima. Kada pritisnem izbočinu ne osećam bol, ali pri dugoj šetnji počinje da me boli. Nikada nisam imala problem sa ravnim tabanima i prsti mi stoje sasvim normalno..... i da napomenem da to imam samo na desnoj nozi.
    Zanima me Vaše mišljenje o tome i moguće lečenje.
    Hvala

    Odgovoreno: 07. 01. 2009.
    • Poštovana Neno,
      postoji mogućnost da Vam se javilo zapaljenje u mišićima stopala koji se nalaze na unutrašnjoj ivici stopala. Ako se radi o tome izbočina koju ste primetili trebalo bi da se povuče. Ako se otok ne povuče, morate uraditi rengenski snimak i da se javite ortopedu.