Nakon uspesno obavljene operacije malignog melanoma, predloženo mi je da odem u Nemačku, tačnije u kliniku u Erlingen, na terapiju INFUNG vakcinom.
    Molim Vas da li znate nešto više o toj vrsti terapije i kakvi su njeni učinci u lečenju.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Poštovani Hamo,
      svetski ustanovljeni protokoli za lečenje melanoma ne opisuju primenu vakcina kao način lečenja. Kod nekih pacijentata se primenjuje interferon u visokim dozama, ali to nije vakcina. Ako Vam to plaća Zdravstveni fond idite gde god Vam kažu, ali ako plaćate sami ne bih vam preporučio da plaćate.